• Perearsti või pereõe vastuvõtule palume eelnevalt registreeruda. Mitme pereliikmega tulles registreerige vastuvõtuaeg igale pereliikmele.
  • Ägeda haigestumise korral palume helistada esimesel võimalusel pereõele, soovitavalt haigestumise esimesel päeval kella 8.00-10-00. Ettehelistades leiab pereõde Teile vastuvõtuaja lähema paari tunni jooksul, nii saame vältida pikki ootejärjekordi kabineti ukse taga.
  • Nädalavahetusel haigestumise korral helistage alati esmaspäeval. Telefonile vastab pereõde, kes hindab olukorda, annab esmast nõu ja leiab Teile sobiva aja vastuvõtule tulemiseks.
  • Haiguslehe või lapse haigestumise korral hoolduslehe vajadusel helistage tervisekeskusesse kohe haigestumise esimesel päeval. Kui töötate graafiku alusel ja vajate haiguslehe alustamist väljaspool perearstikeskuse tööaega, siis pöörduge erakorralise meditsiini osakonda, mille dokumentide alusel saame haiguslehte alustada ka tagantjärgi. Muudel põhjustel hilisemal pöördumisel tagantjärele haiguslehte/hoolduslehte vormistada ei saa.
  • Perearsti ja pereõe vastuvõtuaeg kestab orienteeruvalt 20 minutit. Palume kohale tulla täpselt. Hilinemise korral on meil õigus osutada teenust lühema aja jooksul või lepime kokku uue vastuvõtuaja.
  • Perearsti või pereõe vastuvõtule pöördudes püüdke oma kaebused ja probleemid korralikult läbi mõelda ning esitada tähtsuse järjekorras. Eelistatult üks probleem ja üks vastuvõtuaeg. Nii on perearstil/pereõel aega põhjalikumalt tegeleda Teie probleemiga.
  • Vastuvõtule mitteilmumisest palume aegsasti teada anda. Nii saame pakkuda vabaks jäänud aja järgmisele abivajajale.
  • Pereõe või perearsti koduvisiidi vajadusel helistage hommikul 8.00 - 12.00. Telefonile vastab pereõde, kes hindab olukorda ja edastab info perearstile.
  • E-maili teel ei saa teatada haigestumisest, avada haiguslehti, tellida saatekirju eriarstile ega panna aega vastuvõtule. E-maili teel edastatud soovid võivad jääda märkamata, kui perearst on puhkusel, koolitusel või haigestunud. Soovitavalt edastage oma info  telefoni teel, kus Teie kõnele vastab pereõde.
  • Korduvretseptide pikendamine telefoni teel tööpäeviti 08.00-13.00. Retseptiravimid jõuavad apteeki järgmiseks päevaks. Soovitame aegsasti jälgida ravimite varusid.
  • Saatekirjade ja tõendite vormistamiseks tuleb samuti ette helistada ja registreerida perersti või pereõe vastuvõtule.

 

Kasulikud viited

 

  Akne
  Alkohol ja tervis
  Allergiad
  Astma ja krooniline obstruktiivne kopsuhaigus
  Diabeet
  Eesti haigekassa
  Emakakaelavähk ja inimese papilloomiviirus (HPV)
  Hambaravi
  HIV
  Kolesterool
  Kõrvetiste ja reflukshaigus
  Luuhõrenemine
  Naha- ja juuksehaigused
  Pahaloomulised kasvajad
  Peavalu
  Raseduskriisid
  Reumatoidartriit
  Rinnavähk
  Tasakaalustatud toitumine ja toitumisprogramm
  Tromboos
  Uriinipidamatus
  Vaktsiinid
  Viljatus
  Suukool